Gruzja i my forum

Zbiór aktualnych, rzeczowych i praktycznych informacji o Gruzji. Forum założone przez Polaków mieszkających i pracujących w Gruzji na stałe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do nasz profil na facebooku: Wakacje w Batumi

#1 2019-10-01 22:21:25

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

Marihuana w Gruzji - stan na dzień 15.03.2024

Gdzie marihuanę może palić? 
W domu! Zgodnie z nowym prawem dom jest w rzeczywistości jedynym miejscem, w którym dozwolone jest palenie marihuany. Oczywiście nie musi to być twój dom - możesz być u przyjaciela. Krótko mówiąc, możesz palić marihuanę w prywatnym domu lub w prywatnym obszarze.
Zabronione: Jeśli masz 21 lat, jesteś w domu i palisz lub masz w kieszeni, a obok siedzi osoba, która jeszcze nie ma 21 lat.
Zgodnie z orzeczeniem Sądu Konstytucyjnego z 2017 r., palenie marihuany w Gruzji jest legalne. Ale chodzi tylko o palenie (!), A nie o inne działania związane z marihuaną. Używanie marihuany jest zabronione w miejscach publicznych. Na ulicy, w kawiarniach, restauracjach, parkach, placach, stadionach, transporcie, kinach, teatrach, szkołach i placówkach edukacyjnych. Palenie w miejscach publicznych jest przestępstwem administracyjnym i jest karane grzywną w wysokości od 800 do 1200 GEL. Palenie jest również zabronione w miejscu pracy. Komu całkowicie zabronione jest palenie marihuany? Używanie marihuany jest zabronione osobom, które nie ukończyły jeszcze 21 lat. W przeciwnym razie zostaniesz ukarany grzywną od 500 do 1500 GEL. Podżeganie i namawianie nieletniego do zażywania narkotyków lub podżeganie minimum dwóch osób jest przestępstwem i wiąże się z karą pozbawienia wolności od sześciu do dziesięciu lat.
Zabronione jest także nie tylko używanie marihuany, ale także pozostawanie pod wpływem marihuany w obecności nieletniego. Naruszenie tej normy przewiduje karę w wysokości do 1500 GEL. Używanie marihuany jest zabronione każdemu, kto wykonuje swoje oficjalne obowiązki. Zakaz ten dotyczy zarówno pracowników sektora publicznego, jak i prywatnego. Bez względu na to, jaka jest Twoja funkcja lub zawód - niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem rockowym, czy chirurgiem, otrzymasz grzywnę w wysokości 1500 GEL. Nie wolno prowadzić pojazdów pod wpływem marihuany.
Popularyzacja marihuany.
Zwiększyły się sankcje promocję narkotyków, w tym zażywanie marihuany. Za tę działalność nałożono minimalną grzywnę w wysokości 500 GEL i oddzielnie na osoby publiczne (znane, sławne) od 5000 GEL do 20 000 GEL.
Kupowanie, przechowywanie, wysyłanie dowolnej ilości marihuany jest nadal przestępstwem.
Ilość: Mała ilość do 70 gramów i duża ilość powyżej 70.
Jeśli kupisz lub przechowujesz do 70 gramów suszonej i / lub 100 gramów surowej marihuany na własny użytek, nie będziesz karany. Nie oznacza to jednak, że nie jesteś przestępcą. Zgodnie z prawem zakup i posiadanie marihuany w tej dawce jest nadal uważany za przestępstwo. Ale sposób, w jaki zostaniesz ukarany, jest niejasny, ponieważ obecne prawo anuluje karę więzienia za to przestępstwo, ale nie określa alternatywnych kar. Posiadanie dużej ilości (tj. ponad 70 gramów) jest przestępstwem i wymaga uwięzienia. Zakup, przechowywanie i transport marihuany w bardzo małych ilościach (tj. do 5 gramów suszonych i do 10 gramów surowej) - tutaj odpowiedzialność karna zostaje całkowicie zniesiona i pozostaje kara administracyjna w wysokości 500 GEL.
Masz w kieszeni marihuanę - nie zostaniesz zatrzymany, ale będziesz musiał zapłacić grzywnę w wysokości 500 GEL.
Uprawa i uprawa niewielkich ilości do 151 gramów konopi nie podlega już karze pozbawienia wolności, chociaż ustawodawstwo nie przewiduje żadnych alternatywnych sankcji. To znaczy, sąd uzna cię za winnego, ale sposób, w jaki zostaniesz ukarany, nie jest jasny.


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@wakacjewbatumi.ge, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB